Tegen 2050 woont naar schatting 70% van de wereldbevolking in steden. Tegelijk krimpt de beschikbare landbouwgrond, neemt de biodiversiteit af en verlaten steeds meer boeren hun stiel. Over de hele wereld zoeken steden en gemeenten naar nieuwe antwoorden.
Want het recht op goed eten begint lokaal. Bij boeren die duurzaam produceren, ondernemers die denken op lange termijn, en scholen die goed eten centraal plaatsen in klas en refter.
Tijdens de Week voor Goed Eten tonen we het belang van een sterk lokaal voedselbeleid. Steden en gemeenten zetten mensen in de kijker die van goed eten een realiteit maken. In de komende weken vind je ze hier terug.
Wil je ook een persoon of initiatief in de kijker zetten in jouw gemeente? In onze communicatiekit vind je de instructies en sjablonen.